Praxe a vzdělání

Majitel firmy nastoupil poprve do zaměstnání v roce 1963 po ukončení středoškolského vzdělání. K dnešnímu dni to je 38 let praxe v oboru elektro. Do roku 1989 to byly Třinecké železárny, Československé železnice, Výstavba OKD, OPOS Karviná. Od roku 1990 jako samostatná firma, forma fyzická osoba. Firma zaměstnává sedm osob se středoškolským vzděláním, dále pak pracovníky s praxí delší jak 30 a 35let, ale také pracovníky, kteří vykonávali učební praxi u naší firmy. Zaměstnanci firmy mají bydliště převážně v Karviné. Jeden zaměstnanec dojíždí z Těrlicka, jeden z Českého Těšína, jeden z Orlové. Ve vedení firmy jsou dva pracovníci s kvalifikací revizního technika elektrických zařízení. Firma má oprávnění tak širokého rozsahu v oboru elektro, že se mu říká bez omezezí (včetně vysokého napětí a výbuchů).

Firma nevznikla transformací některého bývalého státního podniku, jako např. OSP, OPOS, Bytostav, Bytservis a pod.

Pracovníci firmy sledují novinky ve svém oboru. Tradičně a každoročně navštěvují Pražský Ampér, který se stal nejprestižnější. výstavou v tomto oboru za dobu svého trvání. Dále se zůčastňujeme a sledujeme Brněnský veletrh, nebo Pragoterm, ale i regionální výstavy v Ostravě, Olomouci, Frýdlantě nad Ostravicí atd. Pracovníci firmy několikkrát ročně navštěvují odborné semináře na kterých přednášejí největší odborníci nejen od nás, ale i z celé Evropy. Toto vzdělavání se netýká jen vedoucích pracovníků firmy, ale i předních dělníků (předáků).

Někteří pracovníci absolvovali studium při zaměstnání, další budou studovat. V současné době dva studují při zaměstnání.© 2001-9 MM Sound